Úvod (a odkazy)


        Hledal jsem stránky, které by soustřeďovaly informace o basové kytaře. Zejména takové stránky, které by obsahovaly popis různých technik a praktických rad týkajících se hry i udržování nástroje. Ale stránek, které by byly věnovány baskytarám, basačkám, basákům a vůbec všemu kolem "tlustých drátů s elektrikou" jsem mnoho nenašel. A zjistil jsem, že nejsem sám, komu podobné stránky chybí. Proto jsem se rozhodl, že se pokusím na tyto své stránky nahromadit pro Pavlu všechny své znalosti a zkušenosti. Bez Pavly by tyto stránky ani nevznikly.

        Nedělám si žádné představy o tom, že těmito stránkami uspokojím všechny. kdo se na ně dostanou. Berte je prosím s rezervou a vězte, že ač nejsem žádný virtuos, že jsem přeci jen za tu dobu co se pokouším hrát na basu nasbíral pár zajímavých zkušeností a poznatků. Pro úplnost dodávám, že jsem samouk a hudebního vzdělání se mi dostalo jen krátce a ještě k tomu na klavír.

        Upozornění: Prosím všechny o pomoc. Pokud najdete na mých stránkách zavádějící informace, blbosti a nesmysly, nenechávejte si to prosím pro sebe, nebo na diskusní fóra, ale napište mi konkrétně, kde jsem udělal chybu a pomozte mi ji opravit. Díky. Můj mail je korinem@centrum.cz

Kořen
Návštěvní kniha
Odkazy na stránky o baskytarách:

http://baskytara.com/ - nové - Portál Baskytara.com Najdete tam hodně věcí o base. Rady, tipy, návody, vysvětlení co a jak. Taky spoustu článků, basáků, odkazů, fórum, chat a taky nějakej soft ke stažení. Zárověň zde najdete i různá oznámení a informace o zajímavých akcích. (česky)
http://forum.baskytara.com/ - nové - Basové fórum výše zmíněného portálu Baskytara.com Neváhejte a vstupte. Pokud zde nenajdete odpovědi na své otázky, zeptejte se sami. (česky)
http://basy.wz.cz/ - stránky snažící se vytvořit co nejkompletnějšího přehled baskytaristického vybavení, které se pohybuje mezi českými basisty a které je k mání na našem trhu. Snaha o to, aby každý produkt měl v optimálním případě více posudků od různých uživatelů. (česky)
http://www.wimpy.cz/ - Wimpyho Bass Web. Osobní stránky človíčka, který hraje s Lubošem Andrštem, Jiřím Stivínem, Michalem Prokopem, tvoří i sám a mimo jiné nechává nahlédnout i do své kuchyně. (česky)
http://www.bass.cz - Edíkové basové stránky. Obsahují hlavně odkazy, protože Edík má chorobu zvanou nedostatek času. Jsou tam i odkazy na církve, protože Edík je členem nějaké z nich. (česky)
http://www.sweb.cz/aidamos - Aidamovy stránky o base EB Music Man. Věnuje se speciálně této značce. (česky)
http://www.guitar-and-bass.com - Dejvovy kytarové a basové stránky (anglicky)
http://home.swbell.net/basch/ryan.htm - Ryan the Bass Lord - Ryanovy stránky (anglicky)
http://www.guitar-and-bass.com/ - basový stránky včetně obchodu. Vypadá to, že je tam toho o basách hodně. (anglicky)
http://www.megabass.it - stránky o basách basácích a tak (italsky)
http://www.musiciansnews.com/bass/ - Bass Guitar Magazine (anglicky)
http://www.bassplayer.com - Bass Player Magazine (anglicky)
http://www.basslinks.nl/index.php - Bassplaza, nizozemské stránky věnované všemu kolem baskytar a baskytaristů (anglicky)
http://www.activebass.com - stránky o baskytaře a všem možném kolem ni (anglicky)
http://www.basscentral.com - "basový" obchod na Floridě, ale lze zde najít mnoho užitečných a šikovných informací i bez dolarů. (anglicky)


Odkazy na TABy:

http://www.basstabarchive.com/ - basové TABy, mezi kterými se dá najít téměř vše. (anglicky)
http://www.guitarnotes.com/tabs/ - (Kuba našel a doporučil) obrovskej archiv pro basu i kytaru. (anglicky)
http://www.olga.net - údajně největší sbírka TABů na internetu. Mezi kytarovými TABy jsou i basové, označené btab. (anglicky)


Odkazy na zajímavé kapely:

http://www.flecktones.com - Viděl jsem videozáznam jejich koncertu - ten basák je prostě blázen a navíc si vyměnil prasklou strunu aniž přestal hrát :) (anglicky)
http://www.victorwooten.com - a tady jsou přímo stránky jejich basáka!!! (anglicky)


Na závěr trocha učení:

Kořenova subjektivní baskytarová příručka - pár informací a rad pro začátečníky a třeba i mírně pokročilé. PDF formát. (česky) - zatím bez ukázek. Ukázky co nejdříve nahraju a dodám.
http://www.noty-video.cz - noty, školy s CD, videoškoly, knihy... V sekci "basa" v navigaci vše o baskytaře (česky)
http://www.cyberfretbass.com/index.php - free online bass lessons (anglicky)
http://www.basstabs.net/ - doufám, že tady je pár basových tabulatur (anglicky)
http://www.warwickbass.com/basssurvival101/lesson_home.htm - basové lekce a'la Warwick (anglicky)
http://www.warp3music.com/html/less_mike_1.html - Bossa Nova neuškodí (anglicky)
http://www.planet-guitar.net/workshop/bass_workshop/bass_01.html - Popis "slapované" basy (německy)


Ostatní odkazy:

http://home.tiscali.cz/hudebnicentrum - Aleš Misař - Hudební centrum, prodejce hudebních nástrojů v Nymburce (česky)

http://www.secy.cz/studio - Studio SECY MUSICall, nahrávací studio ve Všechlapech u Nymburka (česky)


http://www.studiosklep.wz.cz - Studio Sklep, digitální nahrávací studio v Kolíně (česky)