V sobotu 23.6. proběhlo čtvrté Setkání Basslidiček v Nymburce. Kulkturní dům změnil od předchozího roku majitele a jeho vnitřní prostory procházejí stavebními úpravami. Proto setkání letos neproběhlo v útulné kavárničce, ale v přísálí.
Komplikace přinesl hned samotný začátek - nebyly klíče. Nakonec po rychlých telefonátech a několika omylech, kdy byli příchozí účastníci setkání zaměňováni s hypotetickým správcem objektu se konečně pán klíčů objevil. Kořenův referát byl nahrazen stěhováním a zapojováním a tak Setkání zahájilo Trio Surikhata s hostem Janem Korbutem, firemním perkusistou firmy K-AUDIO, perkusí Meinl, který Triu hostoval i na jejich posledním CD. Baskytarista Freedom střídal pětistrunou baskytaru a Chapman stick a názorně předvedl užití tapingu v praxi.
Druhým účinkujícím byl Adam Misař, který představil svojí šestistrunnou baskytaru a předvedl několik hudebních ukázek. Rozhovořil se i o nástroji jako takovém a o jeho možnostech.
Jako poslední před polední přestávkou vystoupil Simon se svojí videoprezentací Baskytara na internetu. Stručně a přehledně rozdělil dané téma na několik částí. Npříklad, jakým způsobem má hledat začínající baskytarista informace o tom, jak a čím začít. Kde je možné získat učební materiály, tabulatury, nebo kde se mohou baskytaristé na internetu prezentovat. Přednáška byla doplněna mnoha užitečnými odkazy a tipy.
Po přestávce se slova ujal J. N. F. Urbanec - Bass Extreme. Předvedl vypracovanou techniku hraní a snažil se výkladem své zkušenosti předat dál. Dlužno říci, že bez důkladného cvičení předvedených technik dosáhnout nelze. Ale Jenich se podělil i o toho své tajemství a přidal několik tipů jak cvičit u počítače, nebo cestou v metru (a jiným dopravním prostředkem). Rozhovořil se i o technice double thumb, kterou vzápětí předvedl. Jako bonus představil několika hudebními ukázkami svou vlastoručně upravenou pseudo picollo bass (nezaměňovat s originální picollo bass).
Dalším bodem programu byla prezentace firmy Musicdata, která je distributorem značky Hughes & Kettner pro Českou republiku. Pan Tomáš Pukl představil basové aparáty Hughes & Kettner a potom speciální řadu basových aparátů Quantum. Pohovořil i o novince, kterou firma Musicdata zastupuje, o produktech kanadské firmy Tonebone. Součástí prezentace byla i "ochutnávka", kdy si mohl každý z účastníků aparát vyzkoušet.
Závěr setkání patřil táborské skupině Deverova chyba (bicí a dvě baskytary). Kapela hrála s nasazením a ukázala, že kytara není v kapele bezpodmínečně nutný nástroj.
Chtěl bych poděkovat Siegimu, Simonovi a Fibrilovi za finanční, materiální, duchovní a organizační pomoc.
Dále pak chci poděkovat majiteli objektu panu Kremenčukovi a účinkujícím Triu Surikhata, Adamovi Misařovi, Jenichovi, firmě Musicdata (jmenovitě Tomáši Puklovi) a kapele Deverova chyba za vstřícnost a spolupráci.
A na závěr děkuju všem zúčastněným za to, že přišli.
Fotografie ze Setkání: