zpět na poslední setkání

Setkání basslidiček 2oo5

...a vůbec všech lidiček, kteří se zajímají o věci kolem basových kytar

        S potěšením musím napsat, že oproti lonskému roku se účast výrazně znásobila. Kromě starých známých tváří jsem mohl osobně poznat a uvítat mnohé přispěvatele a příznivce těchto stránek, kteří neváhali přijet například až z Brna, Prahy, Mělníka, Žatce, tak i další lidičky z různých koutů.

        Na místě bylo možné shlédnout různé nástroje. Staré Jolany, Epiphone, Ibanez, Dean a také kousky našich domácích kytarářů jako BaCH, Mázl a českobrodský Jan Peroutka. Z aparatury byla na místě komba VanHorn 80W, Hocke 200W, Roland Cube 30W a Roland 160W.

        Začali jsme v deset hodin. Představili jsme si jednotlivé nástroje a aparaturu. Rozvinula se diskuse o propojovacích kabelech a vysílačkách. Byla předvedena praktická ukázka dosahu "levné" vysílačky. Názorně předvedeny praktické zkušenosti s protahováním kabelu za řemenem kytary a nevhodnost upevňování jeho druhého konce k aparátu. Byly zmíněny i základní zásady koupě staršího nástroje.
        Celé pásmo bylo prokládáno vystoupením nymburského Jazzdua, ukázkou šestistruné baskytary, kterou předvedl Adam Misař (z kapely Nový hrábě), improvizovaným krátkým vystoupením jammujícího na místě vzniklého "bass-dua" z Mělníka a názornou ukázkou basového multiefektu Digitech BP80, který předvedl Simon (tvůrce stránek bassg.wz.cz). Na místní poměry hlučnější skupina SO předvedla několik svých písniček. Po tomto zalehnutí uší následovala třešnička na dortu. Freedom předvedl svůj nástroj stick včetně výkladu o jeho původu, konstrukci a použití. Na závěr předvedl několik hudebních ukázek na tento "tappingový" nástroj, kterých se v republice mnoho nevyskytuje (sám Freedom jej koupil od předchozího majitele osobně v Maďarsku).
        To už se sál pomalu vyprázdnil tak skupina SO předvedla na závěr doslova barovou improvizaci včetně překvapivých podiových pohybových prvků, aneb jak se dá hrát na kytaru i v leže. To už se přiblížila 17. hodina a setkání pomalu končilo.

        Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se nezištně účastnili programu setkání a kteří zapůjčili své nástrojové vybavení. Dále bych chtěl poděkovat Hudebnímu centru Aleše Misaře za zapůjčení komba Roland Cube a MěKS Nymburk za pronájem kavárny a zajištění občerstvení.

No a několik fotografií, na místě pořízených