zpět na poslední setkání

Setkání basslidiček 2oo4

...a vůbec všech lidiček, kteří se zajímají o věci kolem basových kytar

        Na myšlenku uvažovat o setkání lidí, kteří se zajímají o basovou kytaru mě přivedly omezené možnosti internetu a hlavně moje vlastní omezené možnosti k vyjádření všeho, co bych na těchto stránkách chtěl popsat. Zejména možnost vidět a slyšet různé techniky "naživo" a možnost na basu a basový aparát si "šáhnout".

        Takže to máme za sebou. V sobotu 19.6.2004 proběhlo PRVNÍ Setkání basslidiček. Naštěstí nás nepřízeň počasí nezaskočila. Setkání proběhlo od 11:00 do 18:00 v nymburském kulturním domě Janoušek. Tímto děkuji Městskému kulturnímu středisku v Nymburce za jeho velice vstřícný postoj a pochopení.

        Ale teď k vlastnímu průběhu celé akce. Akce začala asi s desetiminutovým zpožděním, ale doufám, že to nikomu nevadilo. Hned u vchodu bylo možno zakoupit různé učebnice, struny, popruhy a další drobnosti u stanoviště Hudebního centra Aleše Misaře. Zároveň si zde zájemci mohli prohlédnout široký sortiment baskytar a aparatury (Adonis, Cort, Warwick, Roland, Vox, VanHorn…).
        Za prodejním stánkem se už nacházela stanoviště jednotlivých hráčů, kde si účastníci mohli prohlédnout a vyzkoušet například aparaturu HOCKE Bass200, Roland DB500, nebo 100W Van Horn. Bylo možné si zde vyzkoušet i celou řadu různých baskytar (Jolana Iris, Jolana Vikomt, Jolana D-Bass, Ibanez SR500, Veser, OscarSchmidt, Jiří Mázl, Epiphone 5 a vlastnoručně předělanou Hyunday na bezpražcovku s originálním tělem).
        Celou akci zpestřil pan Misař prezentací výrobků značky Stagg od firmy HDT Impex, jejíž je regionálním prodejcem. Na ukázku přivezl dvě basová komba a zdařilé kopie baskytar Ibanez a Music Man za velice příznivé ceny (cca 5.600 a 6.600,-Kč).

        Vlastní program setkání probíhal v příjemných prostorách kavárny kulturního domu. Hovořilo se o různých výhodách a nevýhodách aktivních a pasivních nástrojů. Nástrojů z jednoho kusu dřeva proti nástrojům se šroubovaným krkem. Diskutovalo se i o vlastnostech různých druhů dřeva použitého na výrobu nástroje a jeho vlivu na zvuk elektrofonického nástroje.
        Probraly se různé možnosti hry na basu a tvorby baskytarového partu. Účastníkům setkání byly předvedeny i různé techniky. Zvláštní prostor se věnoval technice slapu a tappingu. Výklad obou technik byl doplňován vystoupením Svoboda-Vetešník Jazz dua s názorným předvedením zmíněných technik v praxi.

        Závěr setkání vyvrcholil volným programem, kdy se všichni vzájemně rozhovořili a vyměňovali si zkušenosti a zážitky. Vytvořila se příjemná a přátelská atmosféra a v 18:00 jsme se všichni jen neradi rozcházeli.

        Těším se příští rok na další Setkání basslidiček na které včas upozorním. Předběžný plánovaný termín je červen 2005.